Hakkımda

Hiçbir şeyi kimya bilmeden önce öğrenmek istemezdim.

Ben öncelikle kimyagerim. öğrenimimi Hacettepe üniversitesi mühendislik fakültesi kimyagerlik bölümünde yaptım. Bölümümü bitirdikten sonra uzun bir süre mesleğimi yapmadım sonrasında tıp fakültesi farmakoloji (ilaç bilimi)bölümünde çalışmaya başladım ve orada farmakolji bölümünde yüksek lisansımı tamamladım 20 yıllık bir süreçte bir sürü bilimsel çalışmalarda bulundum bu çalışmalara ait yayınlarım oldu. Asıl olarak farmakoloji bölümünde nöro farmakoloji dalında araştırmalarda bulundum. Ve bu araştırmalarda ölçüm metotları geliştirmek ve çok çeşitli ölçüm aletleri kullanarak birçok ölçümler yaptım.

 

Genel olarak şimdiki tıbba bakış açım; bölümümde çalışmalarım esnasında ve uzak doğu tıbbı ile ilgilendiğim sıralarda şekillendi. Şu an için günümüz tıbbının insan tedavi etmek yerine hastalık tan para kazanmak ve bununda üzerine çıkarak hastalık yaratmak üzerine olduğunu düşünüyorum.

İlaç firmalarının bütün gayretini yeni bir ilaç geliştirmek değil sağlam insana nasıl ilaç satabileceklerinin peşinde olduğunu düşünüyorum.

Uzun bir süre zayıflama ile ilgili olarak araştırmalarda bulundum ve bu alanda edindiğim tecrübeleri yine bu siteden ziyaretçilere anlatacağım. Bizim fazla kilolarla mücadele ederken genel olarak üzerimize yerleşen kilodan kurtulmak odaklı mücadele ediyoruz. Spor yaparak diyet yaparak yada bir takım ilaçlardan yardım alarak bu sorunu gidermeye çalışıyoruz. Benim görüşüme göre ise kilo yaşam tarzımızın yaşama bakış tarzımızın sonucunda ortaya çıkan görünen bir sonuçtur. Asıl olan oraya nasıl gelindiği ile ilgili araştırma yapmak ve kilo alma sebebini halletme yolunda kendimizi eğitmemiz gerekiyor. Yoksa kalıcı kilo vermek imkânsız bir şey oluyor.

Felsefe: Benim ayrıca ilgilendiğim bir dal oldu. Bütün yaşamım boyunca insanın kendini tanıması ile ilgili her türlü öğretiyi araştırdım. Kendimce uyguladım, uygulamaya da çalışıyorum. Okuduklarım arasında stoacıların görüşlerini tam olmasa da kısmen kendime yakın buluyorum. Kendini tanımak  için çok fazla felsefe kitapları okumak yerine okunan yada yaşanan bir olay üzerine tarafsızca düşünmenin ve bunu sık sık yapmanın daha doğru olacağını düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir