Archive for Zayıflama İlaçları

Zayıflama ilaçları

Zayıflama üzerine belkide binlerce ilaç üretilmekte. Bu ilaçlar genel olarak beyinden midemize giden açlık mesajını engellemek, ve vücut yağlarının yakılmasına yardımcı olacak metabolizma hızlandırıcılar bir arada kullanılmakta. Bunun dışında yine ilaç firmalarının ürettikleri yağların bağırsaktan emilmesini engelleyen ve direk dışarı atılmasını sağlayan ilaçlarda var.

Başka bir çeşit olarak içeriğine troit hormonu konulan ilaçlarda var.

Tabiki bu üretimlerin büyük bir çoğunluğu yasal değil.  Ama asıl sorun yasal olmaları yada olmamaları değil. Çünkü bir çok ilaç da yine yasal olduğu halde çok zararlı durumdalar.

Denetim mekanizmalarındaki teknik yetersizlik yada önemsememe gibi daha bir çok mazeretten dolayı gerçek içerikler bilinmeden piyasada bulunan bir sürü ilaç var. Sonuç olarak zayıflama sektörü herzaman çok paralar kazandıran ve tabiki zayıflayanlarında herzaman yeniden kilo almalarından dolayı zayıflama piyasası hep kazandıran bir piyasa durumunda.

Ben burada piyasadaki eczane kanalından satılan ilaçlardan çok, bildiğim, bulabildiğim kadarıyla bitkisel katkı adıyla satılan ilaçlar hakkında açıklamalarda bulunmak istiyorum çünkü o tarz ilaçların kullanımı konusunda kullanıcıyı aydınlatacak hiç bir mekanizma yok.

İçeriği bilinmeyen bu tür ilaçların yanlış kullanılması çok kötü sonuçlar da doğurabilir. Kaldı ki FDA onaylı reçeteli ilaçlardan bile ölenlerin sayısı yılda 140 binlerin üzerinde. ayrı bir başlık altında da sizlere Kullandığımız reçeteli ilaçlar hakkında ilginç bilgiler aktaracağım.